Thumb hrrlot 640x425
  • 17 травня 2019

Мінрегіонбуд і інститут проектування "Діпромісто" імені Білоконя розробив новий законопроект "Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду".

Мінрегіонбуд і інститут проектування "Діпромісто" імені Білоконя розробив новий законопроект "Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду".

"З 2006 року в Україні діє закон про реконструкцію застарілого житла. Однак з тих пір реконструкція цих будинків на практиці так і не змогла відбутися через недосконалість законодавства. Наприклад, через наявність вимоги про обов'язкову згоду 100% мешканців будинку на проведення майбутньої реновації. Також проблемним залишається механізм видачі компенсації, визначення джерел фінансування і багатьох інших аспектів ", - заявив з цього приводу заммністра Лев Парцхаладзе (він же є президентом Конфедерації будівельників України).

Новий законопроект, за його словами, містить максимальну кількість рішень проблемних питань, пов'язаних з реконструкцією застарілого житла і може запустити "цей довгоочікуваний процес в Україні на практиці".

Зокрема, законопроект враховує можливість реконструкції застарілого житла різної поверховості, а не тільки п'ятиповерхівок.

Документ визначає замовниками проектів реконструкції виконавчі органи сільських, селищних і міських рад, розширює перелік можливих джерел фінансування проектів, визначає алгоритм прийняття рішення про реконструкцію або знесення, а також удосконалює процедуру видачі компенсації власникам застарілого житла.

Крім того, документ передбачає різні варіанти відселення жителів при реконструкції, регламентує максимальну відстань, на яке буде відбуватися відселення, і інші питання.

Заступник міністра додав, що новий законопроект найближчим часом буде направлений на розгляд та узгодження зацікавленими центральними органами виконавчої влади, після чого буде переданий до Кабінету міністрів.

Нагадаємо, в минулому році міністр регіонального будівництва, віце-прем'єр Геннадій Зубко говорив, що його відомство схиляється до ідеї санації хрущовок замість їх знесення під нове житло.

В Україні налічується близько 20 тисяч хрущовок.

Джерело інформації: https://lb.ua/…/05/15/426916_minregion_razrabotal_noviy.html